Viimase kahe aasta jooksul oleme koos eri vanuses lastega külastanud kolme eri riikides asuvat veeparki. Blogist saad lugeda meie kogemustest ning soovitusi, mis puhul kuhu minna ja millega kohapeal arvestada.
Lühidalt. Kui juba oled Billundis, soovitan külastada ka Lalandiat. Berliini lähedal asub Tropical Islands sobib väiksemate lastega peredele ja terveks nädalavahetuseks. Riia lähedal asuv Jurmala veepark on kõige lõbusam nii sulle kui ka sinu kooliealistele lastele.
Lalandia veepark Billundis
Käisime veekeskuses Legolandi külastamise nädalavahetuse raames. Loe reisikirjeldust Legolandist siit. Mulle meeldis Lalandia veekeskus rohkem kui Legoland, kuid kindlasti on see maitse asi. Ilmselgelt kui sa juba lendad Billundi, külastad sa ka Legolandi. Koduleht soovitab päevapiletid ette ära osta, et kindlustada endale sissepääs. Seda ka me tegime ja ei oska öelda, kas tõesti on mõnel päeval nii, et päevakülastajad sisse ei mahu. Billundi Lego House puhul see igal juhul kehtis, et päevapiletit osta ei saanud, sisse lasti ainult eelpiletiga inimesed. Veekeskus asub nagu väikeses kaubanduskeskuses, kus on hotelli osa ning peale veekeskuse ka erinevad poed sh toidupood ning lõbustused nagu minigolf, skyjump, bowling jms. Hotelli külalistele on veekeskuse külastus tasuta, seega võid välja arvutada kas ööbimine hotellis on mõistlik. Meie reisi ajal oli soodsam osta päevapilet ja ööbida Airbnb korteris. Legolandi atraktsioonid lähevad kinni kell 18 (Legoland ise kell 19), veekeskus 20:30. Seega hotellis ööbides saaksid õhtuti veel paar tundi peale Legolandi külastust veekeskuses viibida. Üksteisest on Lalandia ja Legoland paari minutilise jalutuskäigu kaugusel.
Plussid
Keskus on päris suur ja tegevust jagub eri vanuses lastele. Minu poeg oli just saanud 7 ja suurtele veetorudele, kust mattidega alla tulla, ta ei julgenud minna. Aga ilmselt paljud lapsed on julgemad ja mulle isiklikult meeldivad just sellised veetorud, kus sa oma nahka maha ei kriibi. Väiksemaid veetorusid oli ka, aga need muidugi pole täiskasvanutele mõeldud. Poja lemmik oli suurem bassein, kus iga 30 minuti tagant tekib lainetus. Üldiselt ta alati küsib veekeskuste puhul, et kas seal ka laineid on. Lainete vahel hüpata on endalgi tore, muidugi last jälgisin kullipilgul, et ta liiga julgeks ei läheks. Üks toredaid tegevusi oli veekeskuses konkreetsel kellaajal tehtav veejooksumäng. Mängu kohta leidsime infot seina pealt, kuid ka ruuporiga kutsuti lapsi mängima. Mäng seisnes selles, et välibasseinis rulliti lahti nagu pikk joogamatt, mis jäi vee peale hõljuma. Lapsed said basseini äärest peale hüpata ja kiirelt mööda matti joosta kuni lõpus hüppasid basseini. See meeldis pojale väga, sest andis hetkelise tunde, et jooksed vee peal. Samuti korraldati kellaajalisi saunarituaale, kuid mina lapsega sellest osa ei võtnud. Saunu oli vist seal kaks ehk mingit suurt valikut ei ole.
Miinused
Veekeskuses oli minu jaoks mõned miinused. Kloori oli seal meie jaoks natuke liiga palju ja täiskasvanutele hakkas see silmadele mõjuma. Teine miinus oli, et sa ei saanud asjade eest maksta randmepaelaga ja sul pidi kas raha või pangakaart kaasas olema. Tahaks loota, et üks hetk nad uuendavad oma süsteeme. Praktikas tähendas see muidugi seda, et meie pangakaart oli käteräti vahel kuskil järelevalveta ja pidid selle järgi käima kui vajasid. Riietusruumid olid piisavalt kaugel, et sinna ma ka ei tahtnud kaarti jätta. Minule isiklikult oli miinuseks ka kehv toiduvalik. Ilmselgelt saab laps kiirtoiduga toidetud ja jääb rahule, aga minule oleks midagi enamat vaja olnud.
Kokkuvõtvalt minu 7-aastasele pojale veekeskus meeldis ja ta oleks tahtnud sinna teisel päeval tagasi minna, aga külastasime veekeskust oma viimasel reisipäeval.
Tropical Islands Berliini lähistel
Olin mitu korda mõelnud Tropical Islands külastamisest. Peas oli üks ette kujutus ja ootused olid kohale kõrgemad kui ma kogesin. Samas oli kohal mitmeid plusse ja muidugi lastele meeldis. Me käisime keskuses kahe täiskasvanuga ning 3-aastase tüdruku ning 7-aastase poisiga. Tropical Islandsi on kiire ja mugav sõita Berliinist rongiga (u 40 minutit) ning rongijaamas ootab sind tasuta shuttle buss.
Olime kinni pannud kohapealse majutuskoha Ohana lodges üheks ööks, mis asus Tropical Islandsi küljes ja oli keskusega läbi koridoride ühendatud. Ööbida saab tegelikult seal mitut moodi. Sa saad magada Tropical Islands sisehallis telkides (Dome tents), mis nii lärmi kui liiva poolest, mis telke ümbritseb, mulle hea lahendusena ei tundunud. Samuti on võimalik magada kupli sisestes majades, mis ilmselt on mugav asukoha ja liiva puudumise poolest, kuid lärm jääb ikka. Veel on variant magada hallist eemal telkides, kämpingutes või majades, kust saad kas Tropical Islands-i jalutada või kasutada shuttle busse. Minu meelest tasub ööbida keskusega ühendatud hotelli osas, mis sisaldab ka hommikusööki. Kui ma uuesti Tropical Islandsi tulekut planeeriks, siis ma paneksin ööbimise kaheks ööks, saabuksin kohale check-in ajaks (Ohana lodge ruumidesse pääses peale kella 15) ning viiksin asjad koha hotellituppa. Peale teist ööd enam keskust ei külastaks, sööksin hommikusöögi, pakiksin asjad autole või rongile ning lahkuks. Me tahtsime külastusest maksimaalset võtta, sest kui sul on ööbimine makstud võid tegelikult juba hommikust alates keskuses olla ning sama kehtib ka check-out päeval, et võid terve päeva veel keskuses veeta. See tähendas seda, et alguses jätad kõik oma asjad kappi, siis keset päeva vead need hotellituppa ning järgmisel päeval pead asjad samuti vedama kappi. Vahemaad on päris pikad ning kogu asjade edasi-tagasi liigutamine võttis palju aega ja oli tüütu.
Plussid
Keskus oli suur ja tegevusi jätkus sh on väljas suur ala. Sisehall sobib just väiksematele lastele, sest alal on kaks suuremat oaasi, mis jäljendavad päris randa. Suurematele veetorudele me ei läinud, aga minu poeg sai siin esimest korda julguse proovida veetorusid. Atraktsioon oli hästi läbi mõeldud, ühes kohas oli kuskil 6 erinevat veetoru, kuhu pääsesid mööda keskel olevaid treppe. Atraktsioon meenutas minule kaheksajalga, lisaks jooksis treppidele mitmeid veejugasid, said seal nende vahel põigelda või soovi korral ennast kasta. Mulle meeldis väike vihmametsa rada, saad lapsevankriga seal ka jalutada, näed kilpkonni ja flamingosid ning veel mõned linnud jalutavad seal ringi. Raja keskel on liblikate maja ja nii mõnigi teine väljapanek. Tropical Islands toiduvalik oli suurem ja parem keskmisest veekeskusest. Soovi korral saad isegi fine dining-ut (Palm Beach). Minu kaks lemmik kohta olid Borneo Eiscafe ehk külmunud jogurti kohvik ning Aroi Dee Aasia köök. Külmunud jogurtit saad panna eri suuruses kaussi ning valikus on vähemasti 6 erinevat maitset. Soovi korral lisa toppingud ning maitsev vahepala on valmis. Käisime korduvalt maiustamas. Aasia köögi nuudlid meeldivad ka lastele ning toit oli maitsev. Sa saad ka osta refill karastusjookide topsi ja ilmselt saaksid ühte topsi jagada terve pere vahel. Seal küll vist on mingi selline variant, et ei saa päris iga minuti tagant täita (äkki oli 15 minuti tagant). Täpselt meeles ei ole, kuna ise seda süsteemi ei kasutanud. Veel üheks plussiks oli randmepaelade süsteem. Me kasutasime randmepaelu lisaatraktsioonide tasumiseks (võtsime minigolfi raja kasutuse), jogurti ja Aasia köögi eest toidu eest ning poes veepalli ning plätude ostmisel. Kui tahad kuludel silma peal hoida, saad seda jooksvalt makseterminalides vaatamas käia. Enne kuplist lahkumist on väljapääsu juures mitu terminali, kus saad oma ostude eest tasuda. Minul kulus koos pojaga pooleteise päeva jooksul kuskil 120 eurot sh ostsin kahed plätud ja veepalli.
Miinused
Eelpool mainitud asjade edasi-tagasi tassimine oli minu jaoks tüütu. Ebamugavust valmistas mulle ka kunstliiv, mis jäi kuidagi plätude vahele ja hõõrus jalgu. Poeg jooksis paljajalu, teda see ei häirinud. Seega soovitan tavalised plätud kaasa haarata, mitte varbavahe omad. Saunakeskuse külastamiseks pidid eraldi maksma. Kuna isegi lapsele oli see hind päris suur ja ma teadsin, et poeg püsib seal heal juhul üks kord ja maksimaalselt 20 minutit, siis sinna me ei jõudnud. Üldse võiks mõned laste tegevused olla siiski veelgi rohkem tasuta (nt veepaadi mäng). Kuid ilmselt jällegi oleks siis mõni laps, kes teistele üldse edasi mänge ei annaks. Kui kodulehel tundus üheks ägedamaks atraktsiooniks „kuumaõhupalliga“ keskuses tiiru tegemine, siis esiteks oli see üpris kallis ja teiseks sain alles kohapeal aru, kuidas see lahendatud oli. Nimelt teeb sulle õhupallitiiru päris inimene, kelle ümber on seotud tross, mille küljes on õhupall ja nii ta sind mööda halli ringi tirib. Pojale valmistas kõige enam kurbust, et sisehallis puudus lainetuse funktsioon. Väljas peaks olema surfimise atraktsioon, aga seda me ise ei otsinud ja ei näinud.
Kokkuvõtvalt. Sobib minu meelest hästi külastuseks koos ööbimisega, eriti sobiv väikeste lastega peredele. Kui sa tahad sellist mõnusat vees veetmise puhkust, kus samas oleks toit ja meelelahutus käejala juures, aga reaalselt troopikasse sõitma ei pea, siis see koht on sobiv. Usun, et mida rohkem sõpru kaasa saad, seda toredam ka täiskasvanutele. Keskus on lahti öö läbi (atraktsioonid muidugi mitte), aga saad soovi korral sõpradega, peale laste magama panemist, eraldi veel aega veeta.
Livu Akvaparks Riia lähistel
Loomulikult on sul kõige kiirem ja odavam sõita rahvakeelis tuntud Jurmala veekeskusesse. Meie võtsime külastuskäigu ette Läti automatka raames. Riiast sõidab veekeskusesse autoga kõigest pool tundi. Kontrolli avamisaegu, sest see keskus avatakse hiljem kui sa tavaliselt ootaks, meie külastuse ajal avati kell 11. Sa saad osta 2h, 4h või terve päeva pileti. Meie valisime 4h ja see oli täitsa piisav aeg. Muidugi oli ka meie plaan selline, et veekeskuses võtsime ühe smuuti ning söömispeatuse tegime peale veekeskust Lidos. Seega toidu osas ma kommenteerida ei oska, ilmselgelt Tropical Islands-il oli valik suurem ja parem.
Plussid
Atraktsioonid on lõbusad ja mitmekesised. Tore oli, et nüüd julges poeg kõikidele madratsitega veeradadele minna ja mitmes saab käia mitmekesi. Üks meie lemmikuid (nii lastele kui täiskasvanutele) oli tornaado veetoru. Õues oli mitmeid atraktsioone, mis lastele meeldisid, nii liulaskmised kui pehme hüpatav mägi, mille otsa nööri mööda ronida sai. Veekeskuse siseruumides on ka lainetuse funktsiooniga bassein. Livu Akvaparkis on ka veebaar, mida alati igal pool ei ole. Lisaks said istumas käia soojendaval istmel.
Miinused
Sa ei või ise fotosid teha või filmida. Kohapeal on fotograaf, kes käib ringi ja pildistab kõiki. Hiljem saad siis neid soovi korral osta. Kuid kui ma tahtsin pilte vaadata ja neid ostma minna, siis neil oli internet maas ja süsteem ei toiminud. Oleks olnud võimalus saata e-kiri ja siis hiljem fotosid kahe nädala jooksul saada. Pead saatma ühisfoto nägudest, kes veekeskuses olid. Ma e-kirjani jõudsin, aga foto saatmise unustasin ja nii need pildid kaotsi läksid. Mingil põhjusel (äkki siis, et ise fotosid ei teeks või oma toitu jooki kaasa ei tassiks) oli keelatud koti kaasa võtmine riietusruumist.
Kokkuvõtvalt. Lõbus ajaviide kooliealiste lastega, mille saad ette võtta isegi ühepäevase autotripina. Minu jaoks oli külastus kolmest veekeskusest kõige lõbusam. Aga ilmselt ka seetõttu, et kestis vaid 4 tundi ja laps oli nõus madratsuitega koos liugu laskma.
Järgmisena olen mõelnud, et võiks lastega minna Serena veeparki. Olen ise seal enne lapsi käinud ja tookord oli see mulle esimene veepargi külastus ja jäi eredalt meelde. Aga kuna see toimus aastaid tagasi, ei saa selle kohta praegu küll täpsemat arvustust kirjutada.
Kingituste ideed lastele - tegevuskomplektid
Tee ise komplektid
23 Toodet
Kummikommi pulbrid
12 Toodet
Pulgakommide materjal
3 Toodet
Jahusegud
7 Toodet
Jäätisepulbrid
2 Toodet
Tee ise komplektid
Tee ise kummikarud! sinu valik
Tee ise komplektid
Tee ise kummidinod! loodusvärviline
Tee ise komplektid
Tee ise pulgakommid! valge šokolaadi-nonparellidega
Tee ise komplektid
Tee ise jogurtijäätist! roosa
Tee ise komplektid
Tee ise jogurtijäätist! sinine