Pulgakommide valmistamine ja vormi kasutamine

Kuidas teie lapsed õpivad arvutamist? Kui oleme poes taarat tagastanud, siis minu poeg arvutab saadud raha ümber pulgakommidesse. Emme, ma saaksin poest osta kuus pulgakommi selle raha eest! Järgnevalt saad teada, kuidas teha meie pulgakommide vormi abil pulgakomme ning milleks võib vormi veel kasutada.

Šokolaadist pulgakommide valmistamine

Šokolaadist pulgakomme on lapsel kõige lihtsam valmistada. Šokolaad tuleb kotti panna. Kott omakorda kuuma veega täidetud tassi. Kui šokolaad on kotis sulanud, saab koti otsa maha lõigata ning sealt šokolaadi vormi pigistada. Sa võid teha väga erinevaid pulgakomme:

 • ühevärvilisi
 • šokolaadide seguna
 • kaunistustega
 • mitmetasandilisi

Ühevärvilised on ilmselgelt kõige lihtsamad. Seguna saad teha nii, et ühte nurka üks šokolaad ja teise teine või hoopis nii et pool vormi ühe šokolaadiga ja tene pool teise šokolaadiga. Viimase puhul on pulgakomm ühelt poolt ühe ja teiselt poolt teise šokolaadiga tehtud. Kaunistusteks sobib peale külmkuivatatud marjasegude lisaks igasugused variandid. Näiteks minivahukommid, suhkrupärlid, värvilised šokolaadist nööbid jt. Kõige keerulisem on mitmetasandiliste ehk mustriliste pulgakommide valmistamine. Toon siinkohal välja mõned nipid.

Lastella pulgakommivorm

Sa võid šokolaadi süvenditesse panna mitmel viisil. Esimene variant on sulanud šokolaadikotiots hästi peenikeselt ära lõigata ning peenikese nirega süvendeid täita. Sedasi saab näiteks õunalehte mugavalt täita. Teiseks võid võtta šokolaadi hamabatiku otsa ja sellega täita imepisikesed kohad nagu maasika seemned. Kolmandaks võid tilgutada vormi põhja natukene šokolaadi ja see sõrmega laiali ajada, õige koguse puhul vajub šokolaad süvenditesse jättes kõrgema osa puhtaks. Sedasi saab teha hästi ananassi ja sidruniviilu põhja. Tõsta vorm korraks külmkappi tahenema sellel ajal kui järgmise osa šokolaadist koti sees üles sulatad. 

Kummikommist pulgakommide valmistamine

“Tee ise pulgakommid!” ühe komplekti variandi abil saad valmistada pulgakomme, mis on pooleldi kummikommist ja pooleldi šokolaadist. Muidugi sa võid ka hoopis asjale läheneda nii, et teed ühe korra šokolaadist pulgakommid ja teisel korral kummikommist pulgakommid. Kasutada saad meie tavapärast kummikommipulbrit, kuid erinevus kummikommide tegemisel on see, et pulbriga tuleb kokku segada väiksem kogust vett. Tavapärase 50 ml asemel 30 ml. Nii tarretub kummikommisegu tugevamaks ja see võimaldab tal paremini kinnituda nii pulga kui ka šokolaadi külge. Sarnaselt šokolaadi pulgakommidele võid sa teha kummikommist pulgakommid ühevärvilised või kahevärvilised. Kahevärviliste puhul ei jää muidugi värvid täpselt sellised kui tavaliselt, sest kummikommisegu kumab läbi ning see annab neile omapärase lisatooni juurde.

Lastella pulgakommid
Lastella söödavate putukatega pulgakommid

Seega võid sa samuti teha väga erinevaid kummikommi pulgakomme:

 • ühevärvilisi
 • pool kummikommist ja pool šokolaadist
 • kahevärvilisi
 • söödavate putukatega (mida saad tellida meie e-poest)

Suhkrust pulgakommide valmistamine

Vorm kannatab temperatuure vahemikus -20°C kuni 230°C. Üheks võimaluseks on valmistada karamellist pulgakomme ahjus. Selleks tuleb sul lihtsalt poest ostetud karamellid purustada kas uhmris või kohviubade jahvatusmasinas. Saadud puru panna vormi ning vorm tõsta ahju 180°C juurde. Kuna karamellitükkide vahele jääb palju õhku, siis mina lasen karamellil ahjus natukene sulada ja siis panen veel tükke peale. Hoian ühe lisaminuti ahjus ja siis tõstan välja. Pulgad surun alles sulanud karamelli sisse. Hea on läbi mõelda, kas vormi tõstad pajakinnastega, liigutad vormi koos küpsetuspaberiga lõikelauale vms. Ahjust tulnud karamell on ilmselgelt väga kuum, ole ettevaatlik.

Lastella pulgakommivorm
Lastella pulgakommid

Keeruline ei ole ka suhkrust ja võist ise iirise-karamelli pulgakomme valmistada. Pulgakommivormi täie jaoks kulus mul 150 grammi suhkrut ja 5 grammi võid. Suhkur koos võiga pane potti ning kuumuta pliidil madalal kuumusel. Sa ei tohi pliidi juurest lahkuda ning pead suhkrut pidevalt segama. Suhkur hakkab karamelliseeruma nii 3-4 minutiga ja peale seda pead suhkrut paar minutit veel kuumutama, et kõik tükid sulaksid ära ja karamell muutuks ühtlaseks. Tõsta keedetud karamell lusika abil võimalikult ruttu vormi, kuna ta tahkub päris kiiresti. Jälle ole ettevaatlik kuumusega. Mina tasandasin pulgakomme lusikaga. 

Lastella iirise keetmine
Lastella pulgakommid

Piparkoogi taignast küpsetatud pulgakommid

Vormi abil võib ka küpsetada küpsiseid. Proovisime lastega teha piparkoogitaignast pulgakomme. Isiklikult ostan poest 1 paki piparkoogitainast ja 1 paki muretainast ning segan need omavahel. Panime vormi tainast täis ja küpsetasime ahjus 180 kraadi juures umbes 10 minutit. Kuna pulkasid ei saa ahju panna, siis võtsin vormi välja ehk varem kui piparkookide puhul seda teinud oleksin. Tahtsin, et küpsised jääksid pehmed ja ma saaksin nende sisse pulkasid torgata. Pulgad pandud jätsin küpsised koos pulkadega jahtuma. Kaunistada saaks ilmselt igatemoodi. Glasuuriga, dekooriga, pärlite, kommidega jne. Meie panime peale valget sokolaadi ühele poolele ja puistasime peale maasikamaitselist suhkrut. Nii sai pulgakommid mõnusat lõikelauale tahenema panna. Leiad sellest katsestusest lühikese videojäädvustuse meie menüü videod meeleolu alt. Minule isiklikult maitsesid sellised pulgakommid väga.

Piparkoogi pulgakommid
Piparkoogi pulgakommid

Pulgakommijäätised 

Pulgakommivormi abil saab teha väga lihtsalt ka jääpulkasid. Selleks, et vedelik vormist välja ei voolaks peab jäätisesegu olema paksem. Meie segasime mangopüree ja jogurti omavahel. Kaunistuseks puistasime peale maiuspala rabarberi versioonsit üle jäänud pähklipuru. Siis sügavkülma ning jäätiseampsud said küll kahe minutiga ära söödud.

Lastella pulgakommivorm
Lastella pulgakommivorm

Pulgakommivormi kasutamise võimalused

Vormi võib kasutada igasugu võimalusteks:

 • küpsiste küpsetamiseks
 • tee õunamahlast jääpulkasid
 • valmista kaunistusi tordile
 • kasuta vormi seebi valmistamiseks

Mõnusat katsetamist!

Lastella vormiga kaunistused
Lastella vormiga kaunistused

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid