Mida kinkida poisile sünnipäevaks?

Minu käest on sõbrannad tihti uurinud, mida viia kingiks poisile? Millega sinu poeg ja vennapojad mängivad?  Üha enam on levinud küll raha kinkimine ning juba kutsel öeldakse, mille tarbeks raha plaanitakse kasutada. Teatud vanuses lastele on siiski kingitused olulisemad kui raha. Mõeldes aga kinkide peale, mis enda laps on saanud, jäävad paljud kingid peale esmakordset kasutamist seisma. Siit leiad nimekirja mänguasjadest, mis on meie perekondades rohkem kasutust leidnud ja rõõmu valmistanud.

Lingid postituses viivad asjadeni, et oleks aru saada, millega tegu. Kuid mõningatel juhtudel on poodidest toode otsa saanud, sel juhul tuleb sul ise internetis edasi surfata. Kuigi postituses on soovitused poistele, siis üldiselt on soovitused siiski universaalsed. Saad lisaks lugeda meie kingisoovitusi tüdrukutele.

Kingisoovitused

 1.     Käsitrampoliin pallidele Ogosport Disk 
 2.     Vahtplastist lennuk
 3.     Suvel jalgpall või veepüss
 4.     Talvel Salvo kelk, kelk Plastkon, kelk Stiga
 5.     3in1 Lego komplektid
 6.     Dinosaurused või lohed
 7.     Lauamäng Vampiiride Loss
 8.     Kaardimäng Bandido, Saboteur
 9.     Sukeldumismänguasi Sea Squad Spinning Dive
 10.     Rääkiv hamster
 11.     Vibu või ragulka
 12.     Meie e-poest “Tee ise kummidinod!”, “Tee ise küpsised” sõidukid
Mida kinkida poisile

Ogospordi diske nägime kunagi sõbranna juures külas käies ja nende leidmine Eestist oli päris peavalu, aga tasus ennast ära. Neid on müügil eri suuruses, soovitan just kõige suuremad osta. Tore nii täiskasvanutel kui lastel omavahel “nuustikut” põrgatada.

Vahtplastist lennuk on midagi, mis poisid õue minnes heameelega kaasa haaravad. Mänguplatsil on lihtne sõpru leida, sest tihti tullakse uurima, et kas ka proovida võib. Turul on eri suuruses, aga kõige paremini lendab just väike vahtplastist lennuk. Meil on nendega läinud nii ja naa. Mõni on elanud üle mitu suve, teine on katki läinud kohe paari päevaga. Soovitan osta mitu tükki. Halvaks ei lähe ja on hea kasvõi külla minnes kingiks viia.

Võib tunduda, et kindlasti igas kodus on olemas kõik erisugu pallid, veepüssid ja kelgud. Minu kogemus näitab, et pallid kaovad ning kelgud ja veepüssid ei ela tavaliselt rohkem kui ühte hooaega üle. Viimane kord läksime koos pojaga poodi jalgpalli järele ja tuli välja, et neid on lausa erinumbrilisi vastavalt vanusele. Soovitan müüja käest uurida, millist palli osta. Minu laps valis muidugi kõige uuema ja kallima valiku, aga ost on ennast kuhjaga ära tasunud. Soojade ilmade saabumisest alates on iga päev naabrilastega mänguplatsil palli mängimas käinud. Veepüssid on alati lotomäng, kas kestavad või mitte. Aga üks huvitav toode on pikk toru, mille täitmisega vannist saavad hakkama ka kolmeaastased. Kelkude puhul on meie peres kõige vastupidavam olnud lihtne Salvo kelk (rohkem kui üks hooaeg). Müügil on väga erisuguseid ja erilahendusega kelke. Mõnda neist oleme katsetanud ja ka rahule jäänud.

Enamus lastele ja peaks mainima ka täiskasvanutele meeldib Lego. Usun, et ei ole ainus pere, kellel on kappi kogunenud mitmeid komplekte. Mida olen aga tähele pannud, et parim investeering on 3in1 komplektid. Sellisel juhul on mu poeg heameelega nõus kokku pandud tegelase lahti lammutama ja temast kedagi muud ehitama. Olen väiksemaid komplekte ka reisidele kaasa võtnud.

Dinosauruste ja lohede puhul ei oska konkreetset toodet soovitada, sest neid on meil palju ja erinevaid. Minu enda poeg mängib rollimänge just ainult nendega ja tunneb neist kõigist rõõmu. Kui midagi erilisemat tahta, siis tellisin oma lapsele üheks sünnipäevaks Amazonist hoopis Godzilla kuju ja tema lapsed (Funko Mystery Minis: Godzilla 3 Pack, Multicolor). Eestis poes müügil ei ole neid näinud ja seetõttu võib enam-vähem kindel olla, et saad viia kingituseks midagi teistsugust.

Meile endale on kingiks toodud lauamäng Vampiiride Loss ja kaardimäng Bandido. Mõlemad mängud on tihedat kasutust leidnud ning sobivad samuti eri vanuses lastele. Mänguaeg ei ole kummalgi liiga pikk ja tihti kasutan võimalust just neid mänge tööpäeva õhtuti lapsega mängida. Vampiiride Loss on täringumäng, kus oma mängukorra ajal liigutad enda ja Dracula nuppu. See võimaldab tavalise täringumängu asemel mängida strateegilisemalt ja pakub põnevust, kas lõpetad võitjana või ise vampiirina. Bandido mängu plussiks on see, et kõik mängijad mängivad ühise eesmärgi nimel. Selleks, et bandiit ei saaks vanglast põgeneda, tuleb kõik tunnelid kaartide abil blokeerida. Mängul on kergem ja raskem versioon.

Saboteur on samuti poiste lemmik. Suurt põnevust pakub neile just piilumiskaart, et teada saada kus ikka kuld on. Kuigi mängu mängimiseks peab olema kolm mängijat, oleme seda pojaga ka kahekesi mänginud. Sellisel juhul me valime tegelaskaardid rohkem kui kahe kaardi seast ja nii oleme mõlemad tihti ühes rollis näiteks pöialpoisid olnud. Vastanduv mäng muutub siis hoopis koostöömänguks.  

Mulle ja mu pojale meeldib koos V Spa-d külastada, mõnus aeg mõlemale. Sealt ostsin ka sellise kalmaari meenutava sukeldumismänguasja ja nüüdsest käib see meiega alati kaasas. Kui mõni sõber on kaasas, siis loobivad üksteisele kordamööda ja otsivad seda basseinist. Aga poeg mängib sellega ka pikalt üksi.

Jõuluvana tõi meile üks aasta rääkiva hamstri. Räägid temaga, ta salvestab sinu jutu ja kordab sulle tagasi. Lapsed räägivad hamstriga rõõmuga. Väga huvitava mängu leiutasid nad aga hoopis selliselt, et üks peidab hamstri teises toas ära ja teine tuleb ja püüab teda otsida hääle abil.

Kui soovid kingituseks viia vibu või ragulkat, tuleks see enne lapsevanemaga läbi arutada, kas selline kink neile sobib. Poistel on üks tahetumaid mänguasju erinevad NERF püstolid. Ja siiani mina ise ei ole neid koju tahtnud tuua. Kuid vibu ja ragulka on midagi millega ise lapsena mängisin. Meie kodus on paika pandud muidugi reeglid, et neid mänguasju võib kasutada vaid maakodus ja õues. Eelnevalt alati valmistame koos ette koha, kus täpsust harjutada saab. Märklauana oleme kasutanud tühju veepudeleid.

Kodustest tegemistest on köögis toidu valmistamine üks peamine tegevus, millest mu poeg osa võtab. Olgu selleks kartulite koorimine või koogi küpsetamine. Loomulikult ei õnnestu kartuli koorimine just iga pakkumise peale, kuid maiustuste tegemisest on poeg alati huvitatud. Lastella e-poest leiad erinevaid komplekte katsetamiseks. 

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Tee ise komplektid

Tee ise kummikarud! sinu valik

15,99 17,99 
15,99 17,99 
15,99 17,99 
18,99 20,99 
10,99 13,99 
15,99 17,99 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid