Taani Billundi Legolandi reisikirjeldus

Külastasime Lastella perega (Änn ja tema 7-aastane poeg, Aire ja tema 10-aastane tütar) Billundi Legolandi 2023 aasta augustis. Valisime reisiks aja, kus Taani lastel oli kool alanud, aga meil oli veel vaheaeg. Tänu sellele valikule meie pikki järjekordi ei näinud.

Annan siinkohal meie reisist ülevaate ja soovitused. Ise oleks heameelega neid lugenud enne reisile minekut. Sõitsime airBalticuga Riiast Billundi reedel ja tagasi tulime esmaspäeval. Planeerisime oma päevad järgmiselt:

  • Lego House reedel
  • Legoland laupäeval
  • LaLandia veekeskus pühapäeval

Lennujaamast tasub linna minna bussiga. Käib tasuta liin atraktsioonide vahel (aga selle graafik ei ole väga tihe) ning lisaks sõidab linnaliinibuss (pileti saad automaadist osta kaardiga). Taani kroone meil vaja ei läinud, maksime igal pool kaardiga. Linnas on kõik asjad omavahel jalutuskäigu kaugusel. Linn on üllatavalt väike ja suunatud perega nädalavahetuse veetmiseks.

Meie soetasime eelmüügist Legolandi ja Lego House combi pileti, siis sai natuke soodsamalt. Samuti ostsime eelnevalt pileti LaLandia veekeskusesse.

Taani Billund
Lego House Billundis
Legoland BiIllundis

Täiskasvanutele meeldis kõige rohkem Lego House. Lastele meeldis kõik. Tagantjärgi oleks võinud veekeskuse külastuse poolikule päevale planeerida (saabusime reede lõunal) ning Lego House peale terve päeva planeerida. Lego House on nagu interaktiivne Lego muuseum ning seal saad ka Legodest ehitada. Piletid tuleb kindlasti osta eelmüügist, sealhulgas pead sa valima ka kellaja, millal sa muuseumit külastad. Lisaks tasub Lego House kodulehel broneerida laud kohapeal söömiseks MINI CHEF kohvikus. Kohvikus saavad lapsed ootamise ajal Legodega mängida. Meie lauda ei broneerinud ning kahjuks kohvikus süüa ei saanudki. Ka Lego House pileteid sa tõenäoliselt samal päeval kohapealt osta ei saa. Seega kontrolli enne lennupiletite ostmist, kas üldse sul on võimalik muuseumi külastada.

Lego House sisenemine toimub iseteenindusega. Sisestad oma ostetud piletite numbri piletiautomaati ja sulle väljastatakse käepaelad. Käepaeltega saad salvestada erinevaid tegevusi terves majas. Selleks on igas teemanurgas spetsiaalsed masinad. Hiljem saad salvestatud tegevused ja nende käigus tehtud videoid ja pildid Lego House veebilehelt alla laadida.  Lisaks erinevatele tegevustele on Lego Houses erinevad ägedad ehitatud kujud ja väljapanekud ning  ajaloo tuba.

Lego House pood läheb tund aega hiljem kinni kui muuseum ja siis on ta rahvast täis. Soovitan ostusoovi korral seal keset päeva läbi käia. Kui soovite Lego komplekti osta, siis Legolandis olid samad komplektid enamasti olemas ja natukene isegi suurem valik.  Lego Houses oli väga huvitav võimalus endale osta Lego mosaiik (Mosaic Maker). Sa teed endast kohapeal pildi, masin teeb sellest pikslitega joonise ja sa kaasa 5 eri värvi legojuppe ning aluse. Hind jäi mosaiigil kuskil 100 euro kanti ja meie need endale soetasime, lihtsalt midagi erilist ja teistmoodi. Aire tütar soovis eraldi mosiiki, meie tegime pojaga ühe ja ühise pildi.

Lego House Billundis
Taani Lego House
Lego House Taanis
Mosaic Maker Taani Lego House
Lego House Billundis
Lego House Taanis

Mina isiklikult ootasin Legolandist midagi enamat. Minu silmis üpris tavaline teema lõbustuspark. Aga loomulikult lastele meeldis. Isiklikult arvan, et kahte päeva ei ole mõtet seal olla. Samas muidugi meie käisime hooajavälisel ajal, nii et järjekordi eriti ei olnud. Pikim ootamine ehk 15 minutit. Minule meeldis sealt Atlantis (eluskalade akvaarium) ja veelõbustused (kuigi piraadilaeval, kus sai veekahuritest tulistada, saime läbimärjaks). Väga tore oli ka 4D kinos käia, selline mõnus 15 minutine istepaus ja film ise oli tore ning nii tuult, vihma kui ka vahtu pritsiti näkku. Minu pojale meeldis Ninjago world, Aire tütrele Lego miniland. Peab ütlema, et suurtel ameerika mägedel me ei käinud, sest meie mõlema lapsed lihtsalt kardavad neid. Paar atraktsiooni on ka eelregistreerimisega, näiteks liikluslinnakus sõitmine või Legode ehitamise töötuba. Seega kui sul on soov neis osaleda, mine ja registreeri ennast kohe mingile ajale ära.

Kindlasti vaata ka ilmateadet. Meil sadas umbes kolmandik ajast vihma. Mina ja poeg suutsime külmetuda ja tagasi Eestis olime mõlemad nohus ja köhas. Aire oli paremini ette valmistunud (vihmajoped olid kaasas) ja nemad ei külmetunud.

Legolandi poes olid mõned vahvad tooted, mis sealt soetasime. Komplektid on Eestis isegi mõned eurod odavamad, seega kui just Billundist osta ei taha, siis pole otsest vajadust sealt Lego komplekte soetada. Aga näiteks oli müügil ägedad Legofiguuridega võtmehoidjad, mis töötasid ka taskulambina. Mina leidsin ja ostsin joonlaua, mille saad ise kokku panna lego juppidest. Samuti olid müügil ägedad Lego vildikad, mida saad omavahel üksteise peale kinnitada. Aire tütar ostis endale armsa Lego tassi, mille kuju vastas Lego mehikese peale. Arvasin, et leiab neid ka lennujaamas, aga seal neid ei müüdud. See nunnu tass jäi mul endal kahjuks ostmata. Samas oli lennujaamas isegi mõned sellised Lego komplektid, mida jälle ei Lego Houses ega Legolandis ei olnud.

Legoland Billundis
Legoland BiIllundis
Legoland Billundis
Legoland Billund
Legoland Billund
Legoland Billund

Viimasel päeval seadsime sammud LaLandiasse. Keskus on hotellikompleksi sees ja ikka päris suur. Väga lihtsalt üksteist ei leia. Seal olid väga huvitavad torusõidud erinevate tuubidega, aga tuubidele oli ka siiski väike järjekord. Meie laste jaoks sama hirmsad kui Ameerika mäed ja meie tegutsesime mujal. Minu pojale meeldis kõige enam randa meenutav bassein, kus iga täis ja pooltund tekitati suuri laineid. Seal me lõbutsesime ja hulpisime päris palju. Sel ajal kui meie seal olime viidi läbi ka kaks tegevust. Lapsed said proovida vee peal jooksu üle madratsite ja toimus ka saunarituaal. Eestlasena eeldasin, et saunu on veekeskuses rohkem, aga seal oli ainult üks saun. Süüa saad samas keskuses, aga raha või kaart peab sul kaasas olema, sest käepaela peale oste teha ei saanud.

Hotell on ehitatud nii, et kui sa sisse lähed, siis satud nagu vahemere ääres asuvasse kaubatänavasse. Toidupood, suveniirid, mängude masinad, söögikohad, minigolf, keeglisaal, skyjump. Melu on suur ja kirev. Meie ööbisime Airbnb kaudu korteris. See oli meile poole soodsam kui kas LaLandia või Legolandi hotell. Isiklikult meeldis mulle see, et saime õhtul rahulikus keskkonnas välja lülituda ja Netflixist koos mingi filmi vaadata. Ma arvan, et kui oleksime LaLandias olnud, oleksid lapsed tahtnud kindlasti kaubatänaval ringi käia ja raha kulutada. Melu eelistades tasub hotelli minna ja vaikuse pooldaja võib rentida korteri.

Eelarve mõttes võis reisikulu inimese kohta jääda nii 600 euro kanti. Selle sees siis lennupiletid, öömaja, lõbustuste piletid, söök ja meie puhul ka kütusekulu Riiga ja tagasi ning sealne parkimine. Aga kulu jaguneb sul mitme kuu peale. Kas reis oli oma maksumust väärt? Laste jaoks kindlasti. Ise olen selline kahevahel. Helsinki Linnanmäki lõbustuspark alla küll kuidagi ei jää. Aga Lego House oli midagi uudset. Mul oli juba ammu soov koos pojaga Legolandis ära käia. Seega  rõõmustab mind see, et olen pakkunud talle mälestuse kogu eluks.

Minu soovitused:

  • Osta piletid eelmüügist
  • Planeeri Lego House jaoks terve päev
  • Võta kaasa vihmakindlad riided
  • Planeeri reis hooajavälisele ajale

Meie e-poest tooteid ostes, toetad meie uusi reise lastega. Üks põhjustest, miks otsisime Airega lisateenistuse võimalusi. 

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Tee ise komplektid

Tee ise kummikarud! sinu valik

15,99 17,99 
15,99 17,99 
15,99 17,99 
18,99 20,99 
10,99 13,99 
15,99 17,99 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid