14 kingiideed Sõbrapäevaks

Isetehtud kingituste tegemisel ja kinkimisel on alati eriline võlu. Kingituse tegija on kingi sisse pannud oma armastuse ja hoole ning kingituse saajal tekitab see sooja ja erilise tunde. Selleks, et kink eriliselt õnnestuks on lihtne nipp, tee kingitus mis võtab arvesse just sinu sõbra isikupära ja iseloomu. Meenuta, mida ta on kiitnud, millest puudust tundnud või mida armastab. Rõõmu ja üllatuse saad valmistada nii isetehtud keedistega kui ka lihtsalt sõbrale loodud luuletuse või lauluga. Alati ei pea kingitus olema mingi asi, vaid võib olla ka virtuaalne.

Siinkohal pakumegi välja kingiideid ja mõtteid, mille seast saab välja valida just sinu sõbrale kõige sobivama. Nendega saab meelespidada oma sõpra Sõbrapäeval, küllaminekul või lihtsalt mõnel päeval, kus tekib soov kohtuda. 

 1. Isetehtud toit

  Mida iganes sinu sõber on kiitnud sinu toitudest, siis on see kindla peale minek, mida kingituseks kaasa võtta. Näiteks üks minu sõbranna toob tihti külla tulles kaasa suure koguse Chilli con carne-t, mille saan mugavalt sügavkülmutada ja seda jupi kaupa süüa. Nimelt maitseb mulle just see, kuidas tema seda teeb. Toidu valmistamisele kuluva aja kokkuhoid on boonuseks.

 2. Salatikaste

  Tehke sõbrale üllatus ja kinkide talle endatehtud salatikaste. Võimalusi on lõputult. Saab kasutada näiteks oliiviõli, palsamiäädikat, mett, ürte ja erinevaid vürtse. Pakendage see stiilsesse pudelisse ja lisage juurde käsitsikirjutatud serveerimissoovitus. Küllaminekul võite kaasa haarata salatikomponendid ja koos sõbraga salat valmis teha. Toredalt koosveedetud aeg ja mõnus kõhutäis garanteeritud!

 3. Moos, hoidis või taime teesegu

  Suvel kui teen moosi, siis kasutan lisaks suurtele väiksemaid purgikesi, mida on hea külakostiks viia. . Moos on minu arvates universaalne kingitus, mida on ikka tore saada. Olen ise teinud maasikamoosi, punase sõstra želeed ja kombineerinud nii vaarikaid kui ka mustsõstraid mooside sisse. Samuti teen marineeritud kõrvitsaid ja need on hitid nii laste kui ka täiskasvanute seas. Kasutan Ragne Värki kõrvitsasalati retsepti, mis on meie pere lemmik.

  Siis kui minu tädi oma marineeritud kukeseened kingituseks kaasa võtab, on see parem kui ükskõik miline poetoit. Samuti tunnen suurt rõõmu kui ta võtab kaasa enda kasvatatud ja kuivatatud piparmündi-melissi teesegu.

 4. Pähkli-rosina segu

  Mõnus vahepala ja snäkk on enda tehtud pähklite ja puuvilja-marja segu. Variante on palju. Saab teha nii magusaid kui ka mittemagusaid segusid. Pähklite ja kuivatatud puuviljade valik on poodides väga suur ja siin saab kohandada segu vastavalt sõbra maitse eelistustele. Samuti võib lisada šokolaaditükke või külmkuivatatud marju. Minu viimane lemmik kingitus oli sõbrannalt, kes tõi mulle purgitäie ise valmistatud pähklite ja seemnete segu. Iga kord kui tema juures olen ööbinud ja hommikul putru söönud, olen kiitnud tema enda röstitud ja kokku pandud pähkli-seemne segu. Kuigi olen paar korda uurinud, et kuidas ta seda segu teeb, ei ole ise selle meisterdamiseni jõudnud. Väga tore üllatus ja rõõm oli just sellist personaalset kingitust saada.

 5. Isetehtud müsli

  Mis võiks olla parem kui spetsiaalselt sinu jaoks valmistatud müsli. Väga mõnus on oma hommikuid sellega alustada. Segada saab kokku kaerahelbeid, pähkleid, kuivatatud puuvilju ja marju ning seemneid. Müsli saab kinkida näiteks kenas hoiupurgis.

 6. Võtmehoidja

  Võtmehoidja loomiseks on väga palju mooduseid ja saab kasutada erinevaid materjale (nahk, lõng, pärlid, papp, helkurriie). See on praktiline, kuid stiilne aksessuaar, mis meenutab pidevalt teie sõprust.

 7. Parkimiskell

  Kui sinu sõber on auto omanik, siis parkimiskell on kink, mis kulub ikka ära. On juhtunud, et olemasolev parkimiskell on istme alla või vahele kukkunud. Siis on hea kui teine on tagavaraks kiirelt võtta. Parkimiskell võib olla tehtud värvilisest paberist ja seda saab kaunistada kleepekatega. Samuti saab parkimiskellale kirjutada mõne mõttetera või ütluse, mis sõbra muigama paneb. Vahel võib parkimine olla üsna stressirohke tegevus ja siis on tore, kui sinu kingitus suudab sellelt tähelepanu korraks eemale viia.

 8. Heegeldatud mänguasi

  Väga armsad on Amigurumi tehnikas heegeldatud loomad. Kui oskusi ja viitsimist nii palju pole, saab kangast lõigata žabloonide järgi looma kehaosad, need äärtest kinni õmmelda ja vatiini või kangast täis toppida. Minu poeg sai endale oma esimesel sünnipäeval kingituseks sõbranna poolt heegeldatud rebasepoisi, mis oli nii armas ja ideaalne kingitus, kuna poja perekonnanimi on Rebane.

 9. Fotoraamat või pildid

  Püüdke kallid hetked ja mälestused kinni isetehtud fotoraamatusse. Valige välja pilte erilistest sündmustest, seiklustest või igapäevastest hetkedest, mida olete oma sõbraga jaganud. Ikka ja jälle on tore vaadata pilte koos läbielatud juhtumistest. Kui fotoraamat tundub väga aeganõudev, siis sobivad ka üksikud pildid, kuhu on juurde kirjutatud mälestus sõbrast ja need asjad, mis temaga seostuvad või mida temas hindad.

 10. Luuletus

  Kui su sõber hindab loomingut, siis võid teda temast tehtud luuletuse või lauluga üllatada. Minu vend on alati emale toonud pisarad silma enda tehtud lauludega.

 11. Muusikapleilist

  Koostage isikupärane muusikapleilist, mis peegeldab sõbra maitset ja eelistusi või on seotud mõne teie ühise mälestusega. Külla minnes saate koos muusikat kuulata ja oma mõtteid peegeldada.

 12. Küpsised ja maiustused

  Küpsetiste ja maiustuste valik on suur, mida sõbrale kinkida või külakostiks viia. Näiteks meie komplektidega saab teha nii ükssarviku, loomade kui ka sõidukite kujulisi küpsiseid. Samuti saab teha šokolaadist pulgakomme või hoopis kummikomme. Isetehtud maius on ikka palju põnevam ja tähendusrikkam kui poest ostetud. Meile jagas üks klient väga vahvat pilti sellest, kuidas ta tütar küpsetas sõbrale kingituseks küpsised meie ükssarvikute komplekti vormidega.

  Lastella kingitus sõbrale

 13. Purgitäis häid mõtteid ja soove

  Valige välja inspireerivad tsitaadid ja sõnumid ning kirjutage need kõik eraldi väikestele paberiribadele. Voltige ribad kokku ja asetage ilusasse purki. Vastavalt selle kas sõber vajab motivatsiooni või tuge, saab purgist haarata mõne põneva mõttetera.

 14. Reisi sihtkoha soovitused

  Isetehtud kingitused, kus keegi teeb sinu eest ära mingi aega võtva tegevuse, on samuti väga toredad. Näiteks sõber läheb reisile sihtkohta, kus ise oled käinud. Soovituste ja näpunäidete nimekiri on talle ideaalne abivahend.

Veidikese aja, loovuse ja armastusega saab valmistada palju isikupäraseid kingitusi. Boonuseks on siiras kinkimiserõõm ja vahetu tagasiside sõbralt või kallilt inimeselt. Loodan, et leidsid siit mõtteid, mida oma kallitele kinkida või kuidas neid üllatada.

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Tee ise komplektid

Tee ise kummikarud! sinu valik

15,99 17,99 
15,99 17,99 
15,99 17,99 
18,99 20,99 
10,99 13,99 
15,99 17,99 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid