Mida saab teha kummikommi vormidega?

Oleme lastega koos katsetanud, kuidas vormidest viimast võtta. Mõned võimalused oleksid järgmised:

  • sulatatud šokolaadist saab karude või dinode kujukesi teha;
  • võid küpsiseid ahjus küpsetada;
  • sügavkülmas võib veest või mahlast jääkuubikuid valmistada;
  • pudru kaunistuseks saab vormidega toormoosi külmutada;
  • kummikommid võid mahlajäätisesse panna;
  • kummikomme võid kasutada piparkookide kaunistamiseks;
  • tee kummikomme ja lisa neisse näiteks värvilisi suhkruterasid, putukaid, rukkililleõisi vms.

Olen teinud nii valgest ja piimašokolaadist kujukesi. Samuti on poodides müügil värvilised sulatatavad glasuurid või võid ka valget šokolaadi ise värvida. Saadud kujukesed sobivad tordi, magustoidu, jäätise kaunistusteks.  Võid need ka lihtsalt kaussi panna maiustamiseks.

Üks päev küpsetasin rabarberikooki ja otsustasin katsetada, kuidas vormidega küpsiseid oleks teha. Vorme võib kasutada ahjus temperatuuril kuni 230 ⁰C. Andsin osa koogipõhja tainast lastele, kes selle siis vormidesse mätsisid. Dinosauruse vormidesse oli tainast keerulisem saada, soovitan noaga toimetada. Küpsised küpsesid kiiresti, jälgi neid hoolega. Lapsed vaatasid küpsiseid ahjus ja mina tegin senikaua rabarberikoogile katteks biskviittaina valmis.

Minu lastele meeldib niisama jääkuubikuid lutsida ja krõbistada. Küsivad neid nagu snäkkidena. Kummikarude või dinode panek sügavkülma on lihtne ja lapsel midagi põnevat, samas suhkruvaba, suhu pista. Täditütre tütar aga leidis põneva viisi enda jaoks, et pani vormidesse pipeti abil õunamahla, külmutas ja pärast siis nautis neid. Kuubikuid võib muidugi ka hiljem mahla sisse pista, aga need sulavad lihtsalt kiirelt ja sekunditega seal ära. Vormitäiest saab ehk kaks klaasi ära jahutada.

Katsetasin ka ükspäev moosi külmutamist, et lastele pudru söömine lõbusaks muuta. Tavaline poemoos on liiga suhkrune ja ei külmu. Enda tehtud maasika toormoos aga toimis ideaalselt. Kuumal pudrul muidugi sulavad karud ruttu üles, aga samas on neil siis pudrule ka väike jahutav efekt. Lapsed sõid kõik vormi alles jäänud kujukesed loomulikult ühe korraga ära.

Tegin lastele ka limonaadist Kelluke jäätist ning jäätise sisse uputasin kummikomme. Lastele maitse ja visuaal meeldis väga. Söömisel aga jäätis murenes tänu kommidele kergemini. Soovitaks panna pigem vähem kummikomme. 

Jõulude saabumise ajal küpsetasime ükspäev piparkoogikuuse loomiseks eri suuruseid tähekujulisi piparkooke ja moodustasime neist kuuse. Kuuse peale panime aga jalutama dinosaurused. 

Üks klient jagas meiega pilti, kuidas tema lapsed olid kummikommide sisse värvilisi PEZ kommide tükke pannud. Väga ilus ja kirev. Oleme ka ise katsetanud erisuguste lisanditega kummikommide tegemist. Kuid lisand ei tohi olla liiga suur, muidu läheb komm vormist välja võttes katki. 

Põnevaid katsetusi vormidega! 

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Tee ise komplektid

Tee ise kummikarud! sinu valik

15,99 17,99 
15,99 17,99 
15,99 17,99 
18,99 20,99 
10,99 13,99 
15,99 17,99 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid