Teise ringi ehk eelkasutatud pakendite kasutamine

Kas sa oled mõelnud sellele, kui palju tõstab toote hinda pakend? Meie “Tee ise komplektide” puhul saad sa ise valida, kas ostad toote kinkekarbis või eelkasutatud pakendis.

Kinkekarp ütleb juba ise, et juhul kui tellid toote kinkimise eesmärgil, siis ilmselt on mõistlik see tellida koos karbiga. Kui sa aga tellid toote enda lapsele või on sul kodus hunnikutes alles hoitud kinkekotte, siis on sul võimalus tellida toode eelkasutatud pakendis. See tähendab, et me pakendame toote sellisesse pakendisse, mis meil endal on tarbimise käigus tekkinud (nt jalanõude karpi, turvaümbrikusse, paberkotti, kilekotti vms). Kuna teise ringi pakend meile lisakulu ei too, saame pakkuda toodet karbihinna võrra soodsamalt. Kahe komplekti korral saad karbihinna arvelt katta pakisaatmiskulu. 

Teise ringi pakendi kasutamise eelised:

 • Säästad raha
 • Vähendad uute pakendite tootmist (toorme kulu)
 • Vähendad uue prügi tekkimist (utiliseerimise kulu)

Lastella pakend on loodud selliste mõõtmetega, et korraga mahub karpi kaks komplekti tooteid. Minu soovitus on kahe toote tellimusel valida üks kinkekarbis ja teine eelkasutatud pakendis. Sellisel juhul saame tegelikult pakendada sinu kaks toodet ühte karpi ja saad teha väiksema pakendikuluga suurema kingituse. Oma täpsed soovid võid ka alati ostukorvi märkuste lahtrisse kirja panna.

Teema on ka aktuaalne meie enda pere majapidamises, kuna pakendijäätmeid tekib täpselt sama suures koguses kui olmeprügi. Täiesti pakendivabalt elamine on keeruline, kuid pakendite tarbimist ja prügi vähendamist saab küll saavutada. Näiteks ostan mina kohvi enda termosesse, kannan alati käekotis kaasas veega täidetud pudelit, käin poes riidest kotiga, kasutan teiste poolt saadud kinkekotte enda kingituste pakkimisel jms. Eesti tootja Maks & Moorits üllatas mind kui klienti väga positiivselt, kui tõi turule väiksemas pakendis pakendatud hakkliha. See oli midagi, mis mind alati häiris, et nii suur karp jääb hakkliha tarbides alles. Ostan peale seda uuendust ainult nende hakkliha. 

Lapse kingitus Lastella kinkekarbis

Lisaks eelnevale kasutame meie ise transpordil eelkasutatud pakendeid meie toodete kaitsmiseks. Ühe esimese asjana rääkis Aire mulle, et hakkame transpordiks pakendamisel kasutama eelkasutatud pakendeid. Kogume kokku pakendid, milles meile asju on saadetud ja kasutame neid uuesti. Kui alguses tundus natukene võõras mõte, siis nüüdseks andsime ka kliendile võimaluse valida, kas ta soovib maksta pakendi eest või mitte. 

Meie enda toodete pakend on valget värvi.  Pakiautomaadiga saatmisel määrdumise vältimiseks vajab pakk mingit ümbrist. Seega tundub väga mõistlik teise ringina uuesti kasutada ümbrisena pakendeid, mille muidu pakendikonteinerisse viiksime. Kui me tellisime trükikojast toodete pakendid, siis transporditi nad meieni kõvasti kiles pakendatult nii nagu allolevalt pildilt näha on. Seda kilet on tõesti nii mitu kihti ümber, et senini oleme saanud kõik pakiautomaadi pakid kiletada samasse kilesse ning kleepida kleeplindiga kokku. Kui sa aga tellid meilt ainult kummikommide valmistamiseks pulbrit, siis saadame need pakid sulle eelkasutatud paberkottidesse või turvaümbrikutesse  pakendatult. Oleme mõlemad Airega sobilikud pakendid kokku kogunud, need mis endal eri kaupade tellimisel üle jäävad.

Ja kui sa oma saadud pakendi avad, võid avastada, et pakendisildi oleme printinud oma lapse kodutöö või mõne joonistuse tühjale poolele. Kõiki oma lapse joonistusi ja kodutöid me ei säilita. Ikka teeme mingisuguse valiku. Kindlasti on sul endalgi kogutud selline hunnik pabereid, kus ühel pool on mingi välja prinditud tekst ja teine pool on tühi. Ise kasutan neid pabereid märkmete tegemiseks. Kõige tavalisem on poe ostunimekirja koostamine. Proovin vältida igapäevast poes käimist, käin toidupoes umbes korra nädalas.

Lastella eelkasutatud pakend
Lastella eelkasutatud pakendid

Kui ma mõtlen, milliseid toiduaineid olen ma kõige rohkem ära visanud on vastuseks toiduvärvid, kaunistusdekoorid, maitse-essentsid ja maitseained. Näiteks katsetasin üks aasta poja sünnipäeva puhul ise pulgakookide tegemist ja kaunistamist. Alles jäi nii siniseid glasuurnööbikesi kui ka nonparelle. Algajal tegijal kulub kõvasti aega pulgakookide valmistamisel, seega ei tekkinud tükk aega huvi uuesti nende tegemiseks. Lõppes asi sellega, et nonparellid tõmbasid enda sisse niiskust ning glasuurnööbikeste säilivustähtaeg oli möödas. Sellistel hetkedel olen mõelnud, et miks küll toiduained ei võiks olla pakendatud konkreetsete valmistamiskoguste jaoks. Näiteks saaksin osta täpse arvu pulgakookide pulki, koos sobiva koguse glasuuri ja kaunistusdekooridega. Ikka pead ostma ühte ja teist ja kolmandat ja kindlasti midagi jääb üle. See oli ka üks tõukejõud meie e-poes müüdavate toodete arendamiseks.

Lastella tee ise komplekti valmistusjuhend
Lastella tee ise komplekti valmistusjuhend

Oleme ka mõelnud sellele, et mida kuidas meie toodetega kaasnevaid asju võiks taaskasutada. Selleks on meil valmistamisjuhendisse kirja pandud mõned soovitused:

 • Kasuta alles jäänud kotte (minigripid) ehete, legoklotside, plastiliini või muu sellise hoiustamiseks;
 • Alles jäänud kaunistussegusid kasuta hommikupudrul;
 • Valmistamisjuhendist endast võid voltida paberlennuki. Stabiliseerimiseks võid lennuki alt klammerdajaga kinni klammerdada;
 • Küpsise pulgakate pulkadest saad teha pulgapusle. Kleebi või joonista pilt üle kõikide pulkade. Kleebitud pildi puhul lõika pulgad pärast lahti. Sega omavahel ja proovi pilt uuesti kokku saada;
 • Samadest pulkadest võid hoopis teha erinevaid tegelasi: libilikaid, kiile, usse, notsusi, koeri, kasse, hobuseid, sisalikke ja teisi. Värvi pulk ja kasuta seda looma kehana ning kleebi peale tiibu silmi, kõrvu ja muud;
 • Pulkadest saab meisterdada parve, auto, lennuki, lehviku, pildiraami ja palju muud. Lisaideid leiad internetist;
 • Pulkadel olevaid lipse saab eemaldada ja kasutada karpide, kingituste, nukuriiete, mänguasjade või muu sarnase kaunistamiseks.
 • Kinkekarpe saad ilmselgelt kasutada mänguasjade hoiustamiseks. Kuid meie poisid kasutavad karpe ka meisterdamiseks. Tihti tehakse karpidest kas kilbid või mõõgad, kasutades lisaks kleeplinti.
 • Leia ideid blogipostitustes, kuidas kasutada kummikommivorme või pulgakommivorme.

Kas sa oled kuidagi teistmoodi meie poolt saadud asju taaskasutanud? Võid anda kommentaarides teada.

Kingitusteks sobivad laste tegevuskomplektid

Tee ise komplektid

Tee ise kummikarud! sinu valik

15,99 17,99 
15,99 17,99 
15,99 17,99 
18,99 20,99 
10,99 13,99 
15,99 17,99 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid