Mida ostaksime ise?

Milliseid Eestis pakutavaid tooteid ja firmasid oleme proovinud ise ja rahule jäänud?

Viimane uus asi, mille avastasime on Liselena meisterduskomplektid. Idee on tekkinud Karinil enda laste pealt. Äratundmise rõõm, sest sama juhtus meiega. Tegutsenud on ta samuti ehk aasta aega. Saime katsetada teel Salmelt Tallinna reisikomplekte ja samuti eri projekte teistest meisterduskarpidest.

Reisikomplekt oli ideaalselt sobiv minu kuueaastasele pojale. Viiesele pakkus natukene vähem huvi, kuna ilmselt ei saanud veel kõigega ise hakkama. Reis kestis meil üle nelja tunni ning kuuene laps reaalselt tegeles meisterdamise ja joonistamisega terve aja. Isegi praamil võttis komplekti kaasa, et saaks edasi teha. Tegevust jätkus ka tagasiteel Saaremaale. Kui hakkasime tagasi sõitma, väljus laps juba enne mind, et saaks juba autos pihta tegevustega hakata. 

Komplekti plussid:

    • Äge vildist elevandikujuline ümbris asjadele
    • Lapsele kaasahaarav tegevus
    • Tegevust jagub mitmeks korraks

Komplektil on paar asja, millega arvestada. Lasin alles autos lapsel komplekti avada ja selle sisu avastada. Igaks juhuks panin  enda käekotti pliiatseid, liimipulga ja käärid.  Liimi ja kääre ei läinud vaja, aga pliiatseid küll. Millegipärast need ühed pliiatsid papile väga hästi ei hakanud. Teine asi millega arvestada on pildid, millelt saab musta värvi maha kraapida, selleks et värviline pilt välja tuua. Nimelt see tegevus määrib nii käsi kui ka ilmselt riideid. Seega kui on pittu minek, ei tasu lastele peoriideid enne kohale jõudmist selga panna. Aga minu poistele meeldisid just need kraapimispildid kõige enam ja hoidsid neid kaua tegevuses.

Teistest asjadest meisterdasime näiteks vurri, kilpkonna, konna ja krokodilli. Isiklikult meeldis mulle nendest projektidest kõige rohkem krokodill ja kilpkonn.

Krokodill oli selline mõnus kogemus, et seni kuni mina aitasin viiest, tegi kuune laps ise oma krokodilli valmis. Ja tal oli palju detailsem ja parema lahendus, kuidas jalgu tekitada. Pildilt vaatas, et jalgadel on labad, mida mina ei pannud tähele. Komplektist saab laps kaks krokodilli. Laps tegi teise poolte hammastega, kuna pildilt tundus talle, et teine on nii tehtud. Selgitasin, et tegu on kaldega ja hambad lihtsalt ei paista välja. Teda see ei kõigutanud ning talle tundus lahe ja tegi siis pooliku hammaste reaga krokodilli.

Kilpkonn oli lahe, sest meil ei olnud sobivalt suurt nõela. Panime lõnga mitmekordselt ja tupsu tegemiseks hoidsin mina kettaid ning laps jooksis edasi-tagasi. Teise lapse omaga tegime lõnga neljakordseks, siis sai eriti kiiresti. 

Kindlasti võib ostusoovi vähendada komplektide hind. Reisikomplekti soodushind praegu on 40 eurot. Kuid mõelda tasub, et toetad Eestis tegutsevat väikeettevõtjat, kes tooted on turule toonud ja loonud õhtutundidel ja magamata ööde arvelt. Tean seda Lastella kogemuse põhjal. Ja proovikomplekti saab tellida 10 euro eest.

Mina jagasin tegevused nii, et iga päev tegime koos midagi. Oled ehk kuulnud, 10 minutit ühistegevust päevas lapsega loob parema suhte kogu eluks. Selleks ei ole vaja muidugi otseselt alati midagi osta. Aga vahel on lihtne kui keegi on asjad sinu eest kokku pannud. Sama mõte on meil endal Lastella toodetega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Parema kasutuskogemuse jaoks kasutame lehel küpsiseid